Dagbog

Sket i klubben

2011

Det ser ud til, at vores nye hjemmeside er en succes, da vi har fået mange gode henvendelser. Vi arbejder fortsat på at få den bedre.
*
Torsdag den 29. september 2011 var vi på besøg i Næstved Modeljernbaneklub.
Vi var 6 medlemmer som så modeljernbaneanlægget i Næstved. Det var en stor oplevelse at se dette utrolig flotte anlæg.
*
Søndag den 11. september 2011 Afslutningssejlads ved søen i rigtig dejligt vejr med efterfølgende arrangement i klublokalet.
*
Lørdag den 27. august 2011 deltog vi i Maritime kulturdage på fæstningen i Korsør. Vi havde opsat vores vandbassin og pavilion. Udstilling af skibsmodeller og sejlads for børn med Pollux slæbebåde. Trods det våde og blæsende vejr havde vi stort besøg og meget stor søgning af børn der ville sejle. Vi var 5 medlemmer der passede bassin og udstilling.
*
Søndag den 1. maj 2011 kl. 10.00 afholdes åbningssejlads ved søen. Reserver dagen og lad os få en rigtig god sejldag. Hvis vejret tillader det vil vi starte grillen ved frokosttid. Klubben sørger for alt det nødvendige til frokostmenuen.
*
I april 2011 har vores lokalradio "Radio Storebælt" været på besøg og lavet interview. Det bliver til en times udsendelse blandet med modelskibssnak og musik
*
Lørdag den 26. marts 2011 kl. 10.00 - 15.00. Loppemarked i klublokalerne på revet.
*

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

30.03 | 08:27

helt ok

...
18.02 | 12:28
Klubbens fotoalbum har modtaget 1
10.10 | 20:56
VMSK modelskibe har modtaget 3
10.10 | 13:42
Tegningsarkiv har modtaget 8
Du kan lide denne side